Noen som har noen tanker om Dadadata II fra 1995 som skal auksjoneres på Blomqvist nå på tirsdag?
Slik jeg har forstått det er det et fotografi av maleriet han lagde i 1987 (90x120), som er printet i større format (155x207) og deretter laminert på plate og delvis tegnet og malt over. Utstilt på Høstutstillingen 1995. Verket har også vært utstilt på Berlin Biennalen i 2008, noe enkelte vil si er et kvalitetstegn i seg selv.
Blomqvist har vurdert det til 250-300k. Er det verdt prisen? Lenge siden jeg har sett et maleri av han i det kaliberet til salgs
Både Dadadata og Dadadata II var med på Berlin Biennalen i 2008, sammen med Jobkill, Klaxton og Heptasinok II utgjorde de presentasjonen av Apocalypse serien. En full presentasjon av serien var på det tidspunktet ikke mulig.
Blir interessant å se hvor stor interessen fra budgivere er, serigrafiene fra en dag i familiens Manns liv går høyere det siste året og det er flere år siden ett større verk i god stand har vært på auksjon.